Jak dobrać kolor tapicerki do stylu wnętrza?

person Opublikowany przez: Wojciech Żymełka Na: comment Komentarz: 0 favorite Wyświetleń: 648

Jak dobrać kolor tapicerki do stylu wnętrza?

Meble wypoczynkowe są obowiązkowym elementem w przypadku każdego salonu. To one potrafią zapewnić nam odprężenie po ciężkim dniu w pracy, pozwalają na relaks w czasie oglądania ulubionego serialu, jak również nadają wnętrzu oryginalny styl, który zachwyci odwiedzających nas przyjaciół i rodzinę. Na rynku dostępnych jest wiele opcji mebli tapicerowanych, które produkuje się w różnorodnych wzorniczych stylach. Niemniej jednak dobranie koloru do wyglądu tapicerki mebli, nie jest zawsze łatwym zadaniem. Poniżej podpowiemy, jak sobie z tym poradzić. 

Meble wypoczynkowe w stylu klasycznym i nowoczesnym 

Nie ma znaczenia, czy wybierzemy do naszego wnętrza fotele i kanapę, czy też narożnik, to właśnie meble wypoczynkowe będą w stanie dodać wnętrzu charakteru. Dlatego powinno się je dobrać dokładnie do wybranego stylu. Ten najbardziej istotny mebel musi być nie tylko wygodny, ale też ładnie wyglądać. Oprócz dobrania właściwego kształtu czy też wielkości wypoczynkowego mebla, warto jest wybrać odpowiednią kolorystykę, ponieważ to ona w dużej mierze kształtuje wygląd ostateczny salonu. Miejmy na uwadze, iż modne kolory są wyłącznie sugestią, którą można się kierować. Dobierając idealną tapicerkę do swojego wnętrza, weźmy przede wszystkim pod uwagę styl wnętrza, jak i poczucie naszej estetyki. W dalszej części tekstu przedstawimy dwa najbardziej popularne warianty stylowe. 

Styl klasyczny

Wnętrza przygotowane w stylu klasycznym, jak i wszystkie te, które przygotowuje się z myślą o efekcie ponadczasowym, odznaczają się spokojnym i przytulnym doborem części wyposażenia. W takich salonach za każdym razem stawia się na stonowane kolory, które posiadają własne odzwierciedlenie w naturze. Bardzo dobrze sprawdzają się zatem wszelkie odcienie zieleni, kremy, kolory pastelowe, czy brązy. Również kolor narożnika albo kanapy winien być utrzymywany w takiej gamie kolorystycznej i współgrać z resztą elementów aranżacji. W tej stylistyce raczej nie warto eksperymentować z nazbyt nowoczesnymi kolorami tapicerki albo bardzo intensywnymi wzorami, które charakterystyczne są dla eklektyzmu, ponieważ łatwo jest w ten sposób wprowadzić chaos we wnętrzu i zepsuć całość stylistki. Idealna tapicerka mebli w stylu klasycznym powinna być gładka albo ewentualnie we wzory żakardowe wraz z motywami ornamentowymi. 

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny w zakresie tapicerki meblowej to głównie minimalistyczne rozwiązania wzornicze i aranżacyjne. Minimalizm stanowi cechę wspólną dla wszelkich najnowocześniejszych interpretacji designu i jest ich wyznacznikiem. W nowoczesnym stylu mamy na ogół do czynienia z surowymi aranżacjami lub też z eklektyzmem. Jeśli marzy się nam ultranowoczesny salon mający nieco sterylny, surowy wyraz, wówczas tapicerka na meblach wypoczynkowych winna być przede wszystkim pozbawiona wzorów i gładka. Jeżeli chodzi o kolory, bardzo dobrze sprawdzi się: głęboki mroźny brąz, czerń, czy biel, jak również wszelkie odcienie ciemnych grafitów i szarości. Natomiast jeśli preferujemy niebanalne zestawienia, które łączą w sobie nutę elementów stylizowanych z nowoczesnym minimalizmem, zadbajmy o to, aby narożnik czy kanapa zostały utrzymane w ciekawej formie i kolorystyce. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj kanapa mającą owalny kształt i intensywny kolor tapicerki. Żywe odcienie obicia, np. kanarkowy żółty, musztarda, czy turkus sprawią, iż wnętrze stanie się ciekawe i wyjątkowo dynamiczne. Jeśli jednak preferujemy spokojniejsze barwy, zaleca się szarości i subtelne beże idealnie wpisujące się w nowoczesność.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień