Ciekawe style w aranżacji wnętrz

Spośród stylów, w jakich możemy aranżować swoje mieszkanie mamy między innymi styl kolonialny, styl romantyczny, styl loftowy, styl skandynawski i oczywiście wiele innych stylów.

Styl kolonialny jest jednym z bardzo ciekawych sposobów, w jakim możemy urządzić nasz dom. Ponieważ łączy ze sobą elegancję z tradycją ludową. Jest w nim miejsce na elementy klasyczne, jak i na współcześnie promowane przedmioty, będące na przykład pamiątkami przywiezionymi z podróży, wycieczek, czy wczasów.
W stylu tym dominują masywne meble, które posiadają w sobie np. egzotyczne wykończenia. Do wykończeń mebli mogą być stosowane drogie tkaniny posiadające bogate wzornictwo. A wszystko łącznie z barwami nawiązuje do natury. Gdzie dominują beże, brązy, oraz kolor żółty i pomarańczowy.

Zupełnie inny jest styl romantyczny. Jest to jeden z najbardziej przytulnych stylów w aranżacji wnętrz. Cała lekkość i subtelność skierowana jest na stworzenie romantycznego nastroju. A więc wnętrze wyposażone jest w jasne meble, lekkie tkaniny zawierające motywy kwiatowe, oraz liczne bibeloty dodające uroku pomieszczeniom. Na podłodze niezbędny jest dywan, a kanapy wyposażone w narzuty i poduszeczki. Ściany, jak i meble w kolorach pastelowych. Wnętrze zaaranżowane w stylu romantycznym musi posiadać lustra, które odbijają światło płynące z delikatnego żyrandola, czy wszechobecnych lampek.

Ostatnie dwa style, czyli styl loftowy i styl skandynawski pod pewnymi względami są do siebie podobne. Zarówno jeden, jak i drugi styl stawia na małą ilość przedmiotów, czyli na minimalizm. Punktem wspólnym jest także surowość w wyposażeniu wnętrz. Z tym, że styl loftowy promuje bardziej surowe i proste wnętrze. Która to surowość w mniejszym stopniu występuje w stylu skandynawskim. Meble i dodatki wykonane są z naturalnych surowców, jak np. len, drewno, wełna, czy bawełna. W stylu skandynawskim występuje niewiele wzornictwa. Na ścianach dominuje biel i błękit, a w otoczeniu nie brak szarości i czerni.
Ogólnie trzeba zaznaczyć, że styl loftowy zakorzeniony jest w architekturze fabrycznych budynków i hal produkcyjnych. Wnętrza posiadają wysokie sufity i dużo przestrzeni co daje wiele światła.
Jasne kolory mebli w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem tworzą bardzo ciekawą aranżację. Tym bardziej, gdy dojdą surowe fragmenty ścian w postaci muru z cegły, czy betonu.
Styl loftowy jest stylem nietuzinkowym i dlatego niekoniecznie wszystkim przypada do gustu. Najbardziej pasuje on do osób, które pragną odrobiny ekstrawagancji i marzą o unikatowych wnętrzach.

Komentarze

Zostaw komentarz

Top